ВИСТАВКА

Raqs Media Collective
Tactical Tech
Еміліо Ваварелла
Філліп Ванґ
Група Кінотрон
Кейт Кроуфорд,
Владан Джолер
Володимир Кузнєцов
Олександр Купний
Джон Рафман
Кірілл Савченков
Алєксєй Таруц
Хіто Штеєрль
С’юзан Шупплi
Кейт Кроуфорд – дослідниця, науковиця й авторка численних текстів, яка понад десять років вивчає великі системи даних, комп’ютерне навчання та штучний інтелект. Співзасновниця і співкерівниця Інституту AI Now при Нью-Йоркському університеті, що досліджує соціальні аспекти штучного інтелекту. Працює науковою співробітницею і професоркою в Нью-Йоркському університеті, а також провідною дослідницею у Microsoft Research.

Владан Джолер – засновник Фундації SHARE та професор на факультеті нових медіа в Університеті міста Нові-Сад. Керівник дослідницької лабораторії SHARE Lab, яка займається вивченням технічних і соціальних аспектів алгоритмічної прозорості, експлуатації цифрової праці, невидимих інфраструктур, чорних ящиків та багатьох інших сучасних явищ на перетині технології і суспільства.
АНАТОМІЯ СИСТЕМИ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

«Анатомія системи штучного інтелекту» досліджуює структуру ресурсів, необхідних для створення системи Amazon Echo. Детальна діаграма показує три ключові екстрактивні процеси, що лежать в основі роботи системи штучного інтелекту: видобуток матеріальних ресурсів, людської праці та даних. На мапі та в есеї ці елементи візуалізуються в хронологічній перспективі — від народження до смерті одиниці Amazon Echo.
Набір засобів, необхідних для управління системою Amazon Echo, — це не лише багатошаровий комплекс технологій, що включає моделювання даних, фізичне обладнання, сервери та мережі. До цього комплексу входять також величезні обсяги капіталу, праці та природних ресурсів. Справжня вартість цих систем — соціальна, екологічна, політична — залишається в тіні. Сьогодні важко осягнути масштаб ресурсів, які йдуть на побудову систем штучного інтелекту, бо ця інформація вуалюється законами про інтелектуальну власність і затьмарюється логістичною складністю.