ЛОКАЦІЇ

БІБЛІОТЕКА КПІБУДИНОК КІНО
50.4496039, 30.4542504

У 1970-1980-х роках Київський політехнічний інститут активно розширював свій архітектурний комплекс. Під керівництвом архітектора Володимира Лиховодова було споруджено низку нових корпусів у стилі модернізму, зокрема й сучасну будівлю Науково-технічної бібліотеки. Нова споруда бібліотеки з’явилася 1980 року з ініціативи тогочасного ректора Григорія Денисенка, іменем якого згодом була названа. Вона розмістилася в центрі університетського кампусу – на площі Знань, формуючи модерний архітектурний ансамбль разом із Палацом культури та корпусом Загальнотехнічного факультету.

За задумом, нова бібліотека мала втілювати синтез книги, архітектури, мистецтва і нових технологій. Вона побудована за індивідуальним проектом, відзначеним Шевченківською премією, і має унікальне композиційне рішення. Загальна форма споруди наближена до паралелепіпеда з асиметричними прямокутними виступами зі сходу та заходу. Південну частину будівлі складає восьмиповерхове книгосховище, північну – бібліотечні приміщення, організовані навколо внутрішнього дворика. Зокрема, тут знаходиться 15 спеціалізованих читальних зал на 1500 місць і п’ять приміщень абонементів.
Інтер’єр бібліотеки майже не зазнав змін із часів будівництва. Оформлення витримано у світло-сірій кольоровій гамі. Стіни холів прикрашають монументально-декоративні композиції на тему відносин людини і природи, створені відомим художником-монументалістом Володимиром Пасивенком. Розписи відсилають до стилістики українського поетичного кіно і мексиканського муралізму. Кожен із чотирьох поверхів бібліотеки містить самостійну композицію, присвячену одній із стихій: перший – “Людина і вогонь”, другий – “Людина і вода”, третій – “Людина і земля”, четвертий – “Людина і космос”.

Сьогодні Науково-технічна бібліотека КПІ – це одне з найбільших книгосховищ Києва, фонди якого налічують близько 3 млн. книг.